Робота в таксі: поради початківцю таксисту

Робота в таксі – заняття, що підійде далеко не всім водіям. Причому це стосується навіть тих автомобілістів, які знають ПДР, знаються на технічних нюансах роботи машини і є досвідченими водіями. Щоб зрозуміти, чи варто освоювати професію таксиста, потрібно прислухатися до порад водіїв, які на своєму досвіді знають переваги та недоліки роботи таксистом.

Важливість часу доби та погоди

Заробіток таксистів залежить від часу доби. На прибуток можна розраховувати вранці (з 7 до 10) та ввечері (з 16 до 19) у робочі дні. Свої переваги є і в інших тимчасових слотах. Наприклад, з 4 до 7 або з 10 до 16 заявок не так вже й багато. Але при цьому конкурентів мало. До того ж, цей час можна назвати ідеальним для новачків, які тільки освоюють професію таксиста.

Погода також впливає на заробіток. Чим гірша погода, тим вищий прибуток візника. Особливо це стосується зимового періоду, коли багато водіїв вважають за краще залишати свої машини на паркуванні і пересідати на таксі.

Догляд за машиною

Робота в таксі означає, що двигун функціонуватиме постійно та інтенсивно. У такій ситуації слід пильно стежити за станом авто. Наприклад, не варто розраховувати, що оптимальним інтервалом заміни олії є кожні 15 тисяч кілометрів. При такій інтенсивній експлуатації бажано частіше міняти змащувальні матеріали та регулярно проходити техогляд.

Хороше знання міста

Таксист має бути не просто добрим водієм. Він має знати місто на «відмінно». Причому ці знання стосуються не лише доріг. Наприклад, хороший таксист завжди знає, до якого часу працюють популярні ресторани та нічні клуби. Він також завжди обізнаний з концертами, спортивними заходами та іншими подіями, які залучають безліч людей і, відповідно, підвищують попит на послуги таксі.

Чистота

Автомобіль таксиста завжди повинен бути чистим. Завдяки цьому можна розраховувати на високі оцінки від пасажирів. Відповідно, чим вищий рейтинг таксиста, тим більше шансів отримати чергове замовлення. Не варто забувати і про те, що на рейтинг впливає ввічливість таксиста до пасажирів.

Талант психолога

Для багатьох водіїв цей нюанс роботи в таксі є відразливим. Справа в тому, що протягом дня таксист зустрічає товариських, балакучих і часом емоційних пасажирів, з якими доводиться налагоджувати контакт. У такій ситуації візник змушений виявляти талант психолога. Одного пасажира потрібно вислухати, іншого – підтримати, а з третім – побурчати про несправедливість, що панує. У кожній з цих ситуацій таксисту доводиться постійно продумувати свої слова, щоб уникнути можливого непорозуміння та конфлікту. З психологічної точки зору для багатьох водіїв така ситуація є дуже складною.

Помилки початківців

На закінчення варто сказати про ключові помилки початківців таксистів. По-перше, багато водіїв у гонитві за прибутком забувають про відпочинок. Вінпотрібен кожні 2-3 години. Варто пам’ятати, що здоров’я не безкінечне. До того ж на водія та пасажирів чекає вдома родина. Тому не варто заради грошей нехтувати безпекою.

По-друге, не треба спати на роботі. Якщо втома таки взяла гору, то варто зійти з лінії і вирушити додому, щоб повноцінно виспатися. Слід розуміти, що поверхневий шар у не найзручнішому положенні сприяє лише погіршенню самопочуття. По-третє, слід дотримуватися ПДР. Як би не поспішав пасажир, правила не варто порушувати. До того ж, більшості пасажирів не подобається агресивна їзда таксистів.

Підключіть Болт та заробляйте на своєму авто або на орендованій машині компанії.

Онлайн реєстрація

Якщо у вас є кілька автомобілів і водіїв, реєструйтеся як власник автопарку

+38

Зареєструвавшись, ви приймаєте Умови користування і Політика конфіденційності

Онлайн форма